Резултати: 20.08.2014

Старт      
Домаќин
 
Гостин
Пол.
00:30
крај
Série B
  America Rn 
Гол0-2Гол
  Ponte Preta  
0-0
00:30
крај
Série B
  Ceará 
Гол1-2Гол
  Abc  
1-1
00:30
крај
Série B
  Joinville 
Гол2-1Гол
  Boa црвен картон  
1-1
00:30
крај
Série B
  Nautico 
Гол3-2Гол
  Oeste  
2-2
00:30
крај
Série B
  Parana 
Гол1-0Гол
  Icasa  
1-0
00:30
крај
Série B
  Sampaio Correa 
Гол0-0Гол
  Santa Cruz  
0-0
01:15
крај
South America
Copa Sudameric
  Aguilas (Col) 
Гол1-1Гол
  Emelec (Ecu)  
0-1
01:15
крај
South America
Copa Sudameric
  U. Catolica (Ec 
Гол1-1Гол
  Dep. Anzoategui  
1-0
01:30
крај
Série D
  Interporto 
Гол0-0Гол
  River-Pi  
0-0
02:00
крај
Copa Mexico -
  Toluca 
Гол3-2Гол
  Atlante  
2-1
02:00
крај
Copa Mexico -
  црвен картон Jaguares De Chi 
Гол0-0Гол
  Alebrijes Oaxac  
0-0
02:00
крај
Copa Mexico -
  Dep. Tepic 
Гол0-0Гол
  Club Tijuana  
0-0
02:00
крај
Copa Mexico -
  црвен картон Zacatecas 
Гол1-2Гол
  Atlas  
1-0
02:00
крај
North & Central America
Concacaf Champ
  Club America (M 
Гол6-1Гол
  Bayamon (Pur)  
5-0
02:00
крај
North & Central America
Concacaf Champ
  Alpha (Guy) 
Гол1-4Гол
  Portland (Usa)  
1-2
02:50
крај
Série B
  America Mg 
Гол2-0Гол
  Luverdense  
1-0
02:50
крај
Série B
  Portuguesa 
Гол1-3Гол
  Avai  
0-0
02:50
крај
Série B
  Bragantino 
Гол2-1Гол
  Atletico Go  
1-1
02:50
крај
Série B
  Vila Nova Fc 
Гол2-1Гол
  Vasco  
2-1
03:30
крај
South America
Copa Sudameric
  Huachipato (Chi 
Гол3-1Гол
  San Jose (Bol)  
1-0
04:00
крај
Copa Mexico -
  Santos Laguna 
Гол3-0Гол
  Correcaminos  
3-0
04:00
крај
Copa Mexico -
  Celaya 
Гол2-2Гол
  Monarcas  
0-1
04:00
крај
Copa Mexico -
  Leones Negros 
Гол1-0Гол
  Dorados De Sina  
0-0
04:00
крај
Copa Mexico -
  Merida 
Гол2-1Гол
  U.N.A.M.- Pumas  
0-0
04:00
крај
Copa Mexico -
  U.A.N.L.- Tigre 
Гол2-0Гол
  Irapuato  
0-0
04:00
крај
North & Central America
Concacaf Champ
  Esteli (Nic) 
Гол1-1Гол
  Kansas City (Us  
1-1
04:00
крај
North & Central America
Concacaf Champ
  Chorrillo (Pan) 
Гол1-0Гол
  Cruz Azul (Mex)  
0-0
11:30
не поч.
Asia
Afc Champions
  Ws Wanderers (A 
-
  Guangzhou Everg  
-
12:00
не поч.
Africa
Cecafa Clubs C
  Azzam 
-
  Al-Merreikh  
-
12:00
не поч.
Africa
Cecafa Clubs C
  Kampala City 
-
  Atlabara  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  G-Osaka 
-
  Tokushima  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Fc Tokyo 
-
  Yamaga  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Nagoya 
-
  Kyoto  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Hiroshima 
-
  Mito  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Kashiwa 
-
  Chiba  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Kawasaki Fronta 
-
  Ehime  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Kofu 
-
  Kwansei  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Nara Club 
-
  Iwata  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Omiya Ardija 
-
  Shonan  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Shimizu 
-
  Sapporo  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Sony Sendai 
-
  Montedio Yamaga  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Yokohama M. 
-
  Giravanz Kitaky  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  C-Osaka 
-
  Toyama  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Urawa 
-
  Kusatsu  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Tosu 
-
  Oita  
-
12:00
не поч.
Emperors Cup
  Albirex Niigata 
-
  V-Varen Nagasak  
-
12:30
не поч.
Asia
Afc Champions
  Pohang (Kor) 
-
  Seoul (Kor)  
-
13:00
не поч.
Europe
World Cup Wome
  Estonia W 
-
  Czech Republic  
-
16:00
не поч.
Slovenian Cup
  Drava 
-
  Verzej  
-
16:00
не поч.
Slovenian Cup
  Tromejnik 
-
  O. Ljubljana  
-
16:00
не поч.
Slovenian Cup
  Smarje 
-
  Nk Krka  
-
16:00
не поч.
Slovenian Cup
  Odranci 
-
  Nk Kranj  
-
16:00
не поч.
Slovenian Cup
  Nk Smartno 
-
  Domzale  
-
16:00
не поч.
Slovenian Cup
  Nafta 
-
  Sencur  
-
16:00
не поч.
Slovenian Cup
  Jadran Dekani 
-
  Zavrc  
-
16:00
не поч.
Slovenian Cup
  Dob 
-
  Celje  
-
16:00
не поч.
Slovenian Cup
  Lenart 
-
  Triglav  
-
16:00
не поч.
Premier League
  Merreikh El-Fas 
-
  Amal Atbara  
-
16:30
не поч.
Europe
World Cup Wome
  Bosnia & Herzeg 
-
  Faroe Islands W  
-
16:30
не поч.
Slovak Cup
  Badin 
-
  Makov  
-
17:00
не поч.
Pohar Ceske Po
  Tachov 
-
  Mas Taborsko  
-
17:00
не поч.
Pohar Ceske Po
  Domazlice 
-
  Dukla Prague  
-
17:00
не поч.
Europe
World Cup Wome
  Belarus W 
-
  Ukraine W  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Rabotnik Djumaj 
-
  Sileks  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Sasa 
-
  Renova  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Bregalnica Delc 
-
  Drita  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Pobeda 
-
  Met. Skopje  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Novaci 
-
  Kf Gostivar  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Miravci 
-
  Makedonija Gp  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Goblen Junior 
-
  Teteks  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Fortuna Skopje 
-
  Turnovo  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Vlaznimi 
-
  Vardar  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Carev Dvor 
-
  Bregalnica Stip  
-
17:00
не поч.
Macedonian Cup
  Belasica 
-
  Napredok  
-
17:00
не поч.
League Cup - F
  Olhanense 
-
  Oriental  
-
17:00
не поч.
Slovak Cup
  V. Kapusany 
-
  Moldava  
-
17:00
не поч.
Slovenian Cup
  Nk Adria 
-
  Radomlje  
-
17:45
не поч.
Svenska Cupen
  Hudiksvalls 
-
  Husqvarna  
-
18:00
не поч.
Landspokal Cup
  Viborg 
-
  Aarhus  
-
18:00
не поч.
Europe
Europa League
  Dnipro (Ukr) 
-
  Hajduk Split (C  
-
18:00
не поч.
League Cup - F
  Santa Clara 
-
  Tondela  
-
18:00
не поч.
League Cup - F
  Aves 
-
  Trofense  
-
18:00
не поч.
League Cup - F
  Atletico Cp 
-
  Beira Mar  
-
18:00
не поч.
Slovenian Cup
  Nk Korotan 
-
  Brda  
-
18:00
не поч.
Svenska Cupen
  Nykopings 
-
  Syrianska  
-
18:00
не поч.
Svenska Cupen
  Bw 90 
-
  Osters  
-
18:00
не поч.
World
Club Friendly
  Brescia (Ita) 
-
  Shakhtar (Ukr)  
-
18:00
не поч.
World
Friendly Inter
  Azerbaijan 
-
  Uzbekistan  
-
18:15
не поч.
Svenska Cupen
  Kristianstads 
-
  Kalmar  
-
18:30
не поч.
Copa Postobon
  Popayan 
-
  Dep. Cali  
-
18:30
не поч.
Oberliga Bayer
  Pullach 
-
  Unterhaching Ii  
-
18:30
не поч.
Premiere Divis
  Asom 
-
  Bakaridjan  
-
18:30
не поч.
Svenska Cupen
  Lodde 
-
  Ljungskile  
-
18:30
не поч.
Svenska Cupen
  Savedalens 
-
  Angelholms  
-
18:45
не поч.
Belgium Third
  Bornem 
-
  Oudenaarde  
-
18:45
не поч.
Belgium Third
  Eendracht Zele 
-
  Tournai  
-
18:45
не поч.
Belgium Third
  Geants 
-
  Boom  
-
18:45
не поч.
Belgium Third
  Londerzeel 
-
  Hamme  
-
18:45
не поч.
Belgium Third
  Saint Eloois 
-
  Dender  
-
18:45
не поч.
Belgium Third
  Grimbergen 
-
  Sprimont-Combla  
-
18:45
не поч.
Belgium Third
  La Calamine 
-
  Ur La Louviere  
-
19:00
не поч.
Proximus Leagu
  Woluwe Zaventem 
-
  Aalst  
-
19:00
не поч.
Europe
World Cup Wome
  Hungary W 
-
  France W  
-
19:00
не поч.
Premier League
  Ahli Khartoum 
-
  Hilal El-Fasher  
-
19:00
не поч.
Premier League
  Ahli Shendi 
-
  Al-Nsor  
-
19:00
не поч.
Division 2 - Ö
  Ljungby 
-
  Rosengard  
-
19:00
не поч.
Division 2 - Ö
  Prespa Birlik 
-
  Hollvikens  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  Skovde 
-
  Varbergs  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  V. Syrianska 
-
  Gefle  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  Vasteras Sk 
-
  Ostersunds  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  Trollhattan 
-
  Falkenbergs  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  Ifk Lulea 
-
  Aik  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  Huddinge 
-
  Atvidabergs  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  Frej 
-
  Brommapojkarna  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  Dalkurd 
-
  Sundsvall  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  Assyriska Ik 
-
  Goteborg  
-
19:00
не поч.
Svenska Cupen
  Vasalunds 
-
  Sirius  
-
19:00
не поч.
World
Friendly Inter
  Portugal W 
-
  Scotland W  
-
19:00
не поч.
World
Friendly Inter
  Netherlands W 
-
  Brazil W  
-
19:30
не поч.
Belgium Third
  Gullegem 
-
  Izegem  
-
19:30
не поч.
Svenska Cupen
  Eskilstuna City 
-
  Orebro  
-
20:00
не поч.
Belgium Third
  Coxyde 
-
  Temse  
-
20:00
не поч.
Belgium Third
  Olsa Brakel 
-
  Deinze  
-
20:00
не поч.
Belgium Third
  Torhout 
-
  Zeehaven  
-
20:00
не поч.
Belgium Third
  Capellen 
-
  Walhain  
-
20:00
не поч.
Belgium Third
  Wallonne Ciney 
-
  Vervietois  
-
20:00
не поч.
Belgium Third
  Bocholter 
-
  Kv Turnhout  
-
20:00
не поч.
Belgium Third
  Hasselt 
-
  Tienen  
-
20:00
не поч.
Belgium Third
  St. Gilloise 
-
  Diegem  
-
20:00
не поч.
Belgium Third
  Vise 
-
  Oosterwijk  
-
20:00
не поч.
Pepsideild
  Kr Reykjavik 
-
  Fjolnir  
-
20:00
не поч.
Pepsideild
  Hafnarfjordur 
-
  Keflavik  
-
20:30
не поч.
Primera C Metr
  Argentino De Qu 
-
  Defensores De C  
-
20:30
не поч.
Primera C Metr
  Juventud Unida  
-
  Flandria  
-
20:30
не поч.
Primera C Metr
  Argentino De Me 
-
  San Telmo  
-
20:30
не поч.
Primera D Metr
  Central Ballest 
-
  Sportivo Barrac  
-
20:30
не поч.
Primera D Metr
  San Martín Burz 
-
  Deportivo Muniz  
-
20:30
не поч.
Primera D Metr
  Puerto Nuevo 
-
  Claypole  
-
20:30
не поч.
Primera D Metr
  San Miguel 
-
  Argentino De Ro  
-
20:30
не поч.
Primera D Metr
  El Porvenir 
-
  Leandro N. Alem  
-
20:30
не поч.
Primera D Metr
  Atlas 
-
  Csr Espanol  
-
20:30
не поч.
Primera D Metr
  Lugano 
-
  Cañuelas  
-
20:30
не поч.
Belgium Third
  Hoogstraten 
-
  Berchem  
-
20:30
не поч.
Fa Cup - Quali
  West Allotment 
-
  Hebburn Town  
-
20:30
не поч.
Europe
World Cup Wome
  Ireland W 
-
  Slovenia W  
-
20:30
не поч.
League Cup
  Guilsfield 
-
  Caernarfon  
-
20:30
не поч.
League Cup
  Aberdare 
-
  Port Talbot  
-
20:45
не поч.
Fa Cup - Quali
  Christchurch 
-
  Alresford  
-
20:45
не поч.
Fa Cup - Quali
  Hadley 
-
  Welwyn Garden  
-
20:45
не поч.
Fa Cup - Quali
  Margaretsbury 
-
  Halstead  
-
20:45
не поч.
Fa Cup - Quali
  Tipton 
-
  St Andrews  
-
20:45
не поч.
Fa Cup - Quali
  Phoenix 
-
  Deal  
-
20:45
не поч.
Fa Cup - Quali
  Stapenhill 
-
  Retford  
-
20:45
не поч.
Fa Cup - Quali
  Walsham Le Will 
-
  Boston Town  
-
20:45
не поч.
Fa Cup - Quali
  Fakenham 
-
  Newmarket  
-
20:45
не поч.
Europe
Champions Leag
  St. Liege (Bel) 
-
  Zenit Petersbur  
-
20:45
не поч.
Europe
Champions Leag
  Aalborg (Den) 
-
  Apoel (Cyp)  
-
20:45
не поч.
Europe
Champions Leag
  Lille (Fra) 
-
  Fc Porto (Por)  
-
20:45
не поч.
Europe
Champions Leag
  Maribor (Slo) 
-
  Celtic (Sco)  
-
20:45
не поч.
Europe
Champions Leag
  Slovan Bratisla 
-
  Bate (Blr)  
-
20:45
не поч.
Challenge Cup
  Livingston 
-
  Hearts  
-
21:00
не поч.
Championship
  Fulham 
-
  Wolves  
-
21:30
не поч.
Copa Venezuela
  Monagas 
-
  Dep. Petare  
-
21:30
не поч.
Copa Venezuela
  Arroceros De Ca 
-
  Tucanes  
-
22:00
не поч.
Chilean Cup
  Antofagasta 
-
  San Marcos De A  
-
22:00
не поч.
Copa Postobon
  Fortaleza 
-
  Once Caldas  
-
22:00
не поч.
Copa Postobon
  Aguilas 
-
  Envigado  
-
22:00
не поч.
Copa Postobon
  Cucuta 
-
  Bucaramanga  
-
22:00
не поч.
Copa Postobon
  Barranquilla 
-
  Valledupar  
-
22:00
не поч.
Copa Postobon
  U. Magdalena 
-
  Uniautónoma  
-
22:00
не поч.
Copa Postobon
  Real Santander 
-
  Patriotas  
-
22:00
не поч.
Copa Venezuela
  Policia De Lara 
-
  Lara  
-
22:00
не поч.
Copa Venezuela
  Portuguesa 
-
  Estudiantes Mer  
-
22:00
не поч.
Copa Venezuela
  Estudiantes D.  
-
  Atl. Venezuela  
-
22:00
не поч.
Copa Venezuela
  Falcon 
-
  Zulia  
-
22:00
не поч.
World
World Cup Wome
  North Korea U20 
-
  Nigeria U20 W  
-
22:30
не поч.
Copa Venezuela
  Gran V. 
-
  Aragua  
-
23:00
не поч.
Europe
Europa League
  Stjarnan (Ice) 
-
  Inter (Ita)  
-
23:00
не поч.
South America
Copa Sudameric
  Nacional Potosí 
-
  Libertad Asunci  
-
23:00
не поч.
South America
Copa Sudameric
  Cajamarca (Per) 
-
  Dep. Cali (Col)  
-
12:15
не поч.
Europe
Eurobasket U16
  Serbia U16 
-
  Finland U16  
-;-;-;-
12:15
не поч.
Europe
Eurobasket U16
  Germany U16 
-
  Poland U16  
-;-;-;-
14:30
не поч.
Europe
Eurobasket U16
  France U16 
-
  Denmark U16  
-;-;-;-
14:30
не поч.
Europe
Eurobasket U16
  Croatia U16 
-
  Bosnia & Herzeg  
-;-;-;-
17:00
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Russia 
-
  Switzerland  
-;-;-;-
17:00
не поч.
Europe
Eurobasket U16
  Greece U16 
-
  Latvia U16  
-;-;-;-
17:00
не поч.
Europe
Eurobasket U16
  Italy U16 
-
  Russia U16  
-;-;-;-
17:45
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Hungary 
-
  Portugal  
-;-;-;-
18:00
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Czech Republic 
-
  Georgia  
-;-;-;-
18:00
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Romania 
-
  Slovakia  
-;-;-;-
19:15
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Latvia 
-
  Sweden  
-;-;-;-
19:15
не поч.
Europe
Eurobasket U16
  Spain U16 
-
  Ukraine U16  
-;-;-;-
19:15
не поч.
Europe
Eurobasket U16
  Turkey U16 
-
  Lithuania U16  
-;-;-;-
19:30
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Denmark 
-
  Belarus  
-;-;-;-
19:30
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Luxembourg 
-
  Austria  
-;-;-;-
20:00
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Germany 
-
  Poland  
-;-;-;-
20:00
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Netherlands 
-
  Bulgaria  
-;-;-;-
20:30
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Belgium 
-
  Fyr Macedonia  
-;-;-;-
20:35
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Great Britain 
-
  Iceland  
-;-;-;-
21:00
не поч.
Europe
Eurobasket - Q
  Montenegro 
-
  Israel  
-;-;-;-
21:30
не поч.
World
Friendly Inter
  Spain 
-
  Croatia  
-;-;-;-
13:00
не поч.
Europe
European Champ
  Fyr Macedonia U 
-
  Iceland U18  
-;-
13:00
не поч.
Europe
European Champ
  Czech Republic  
-
  Croatia U18  
-;-
15:00
не поч.
Europe
European Champ
  Russia U18 
-
  Serbia U18  
-;-
15:00
не поч.
Europe
European Champ
  Belarus U18 
-
  Romania U18  
-;-
17:00
не поч.
Europe
European Champ
  Denmark U18 
-
  Sweden U18  
-;-
17:00
не поч.
Europe
European Champ
  Germany U18 
-
  France U18  
-;-
19:00
не поч.
Europe
European Champ
  Poland U18 
-
  Hungary U18  
-;-
19:00
не поч.
Europe
European Champ
  Spain U18 
-
  Switzerland U18  
-;-
19:00
не поч.
Dhb Pokal
  Schoneberg-Frie 
-
  Sc Magdeburg  
-;-
19:00
не поч.
Dhb Pokal
  Emsdetten 
-
  Aue  
-;-
19:30
не поч.
Dhb Pokal
  Dormagen 
-
  Nordhorn-Lingen  
-;-
19:30
не поч.
Dhb Pokal
  Blankenburg 
-
  Bietigheim-Mett  
-;-
19:30
не поч.
Dhb Pokal
  Eisenach 
-
  Leutershausen  
-;-
19:30
не поч.
Dhb Pokal
  Rostock 
-
  Essen  
-;-
19:30
не поч.
Dhb Pokal
  Lemgo Ii 
-
  N-Lübbecke  
-;-
19:30
не поч.
Dhb Pokal
  Langenweddingen 
-
  Lemgo  
-;-
19:30
не поч.
Dhb Pokal
  Leipzig 
-
  Bittenfeld  
-;-
19:30
не поч.
Dhb Pokal
  Furstenfeldbruc 
-
  Friesenheim  
-;-
19:30
не поч.
Dhb Pokal
  Potsdam 
-
  Bergischer  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Hassloch 
-
  Erlangen  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Fredenbeck 
-
  Minden  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Henstedt 
-
  Bad Schwartau  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Plauen-Oberlosa 
-
  Hsg Wetzlar  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Wilhelmshavener 
-
  Hamm-Westfalen  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Nieder-Olm 
-
  Rimpar  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Horkheim 
-
  Grosswallstadt  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Zweibrucken 
-
  Hbw Balingen-We  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Tarp-Wanderup 
-
  Hildesheim  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Pforzheim/Eutin 
-
  Huttenberg  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Neuhausen/Erms 
-
  Saarlouis  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Korschenbroich 
-
  Hannover-Burgdo  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Köndringen-Ten. 
-
  Gummersbach  
-;-
20:00
не поч.
Dhb Pokal
  Kleenheim 
-
  Goppingen  
-;-
20:15
не поч.
Dhb Pokal
  Hamburg Barmbek 
-
  Altenholz  
-;-
11:00
не поч.
World
Club Friendly
  Kazzinc-Torpedo 
-
  Volzhsk (Rus)  
-;-;-
15:00
не поч.
World
Club Friendly
  Perm (Rus) 
-
  Kurhan (Rus)  
-;-;-
17:30
не поч.
World
Club Friendly
  St.Louis Blues  
-
  Slovak Stars (S  
-;-;-
17:30
не поч.
World
Club Friendly
  Espoo (Fin) 
-
  Sibir Novosibir  
-;-;-
17:30
не поч.
World
Club Friendly
  Chomutov (Cze) 
-
  Lausitzer Füchs  
-;-;-
17:30
не поч.
World
Club Friendly
  K-Vantaa (Fin) 
-
  Kookoo (Fin)  
-;-;-
18:00
не поч.
World
Club Friendly
  Morzine-Avoriaz 
-
  Lyon (Fra)  
-;-;-
18:00
не поч.
World
Club Friendly
  Ilves (Fin) 
-
  Pelicans (Fin)  
-;-;-
19:00
не поч.
World
Club Friendly
  Tigers (Sui) 
-
  Cska Moscow (Ru  
-;-;-
19:45
не поч.
World
Club Friendly
  Biel (Sui) 
-
  Yekaterinburg (  
-;-;-
20:00
не поч.
World
Club Friendly
  Strasbourg (Fra 
-
  Mulhouse (Fra)  
-;-;-
20:00
не поч.
World
Club Friendly
  Olimpija Ljublj 
-
  Utica Comets (U  
-;-;-
20:30
не поч.
Europe
Dolomiten Cup
  Schwenninger 
-
  Olten  
-;-;-
00:00
одлож.
Atp - Doubles
Winston-Salem
  Gonzalez S./Mar 
Гол-Гол
  Huey T./Inglot  
-;-;-
00:00
не поч.
Atp - Doubles
Winston-Salem
  Murray J./Peers 
-
  Garcia-Lopez G.  
-;-;-
00:00
сет1
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Bemelmans R. (B 
Гол0-0Гол
  Mitchell B. (Au  
0-0;-;-
00:00
не поч.
Wta - Doubles
New Haven (Usa
  Muguruza B. G./ 
-
  Erakovic M./Par  
-;-;-
00:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Sirotkina M. (R 
-
  Voracova R. (Cz  
-;-;-
00:00
крај
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Larcher De Brit 
Гол2-1Гол
  Dabrowski G. (C  
7-5;6-7;6-2
00:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Golubic V. (Sui 
-
  Kudryavtseva A.  
-;-;-
00:05
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Marti Y. (Sui) 
-
  Bedene A. (Slo)  
-;-;-
00:05
сет1
Atp - Singles
Winston-Salem
  Harrison R. (Us 
Гол0-0Гол
  Rosol L. (Cze)  
0-0;-;-
00:10
сет1
Atp - Singles
Winston-Salem
  Andujar-Alba P. 
Гол0-0Гол
  Sijsling I. (Ne  
0-0;-;-
00:25
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Chiudinelli M.  
-
  Bubka S. (Ukr)  
-;-;-
00:25
сет1
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Feuerstein C. ( 
Гол0-0Гол
  Jabeur O. (Tun)  
0-0;-;-
00:30
сет3
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Jaziri M. (Tun) 
Гол1-1Гол
  Buchanan C. (Us  
3-6;6-2;3-3
00:35
крај
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Boserup J. (Usa 
Гол1-2Гол
  Maria T. (Ger)  
7-6;3-6;3-6
00:40
крај
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Barbieri G. (It 
Гол2-1Гол
  Kichenok N. (Uk  
6-4;0-6;6-2
01:10
крај
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Krajinovic F. ( 
Гол2-0Гол
  Cox D. (Gbr)  
6-3;6-3;-
01:10
крај
Atp - Singles
Winston-Salem
  Isner J. (Usa) 
Гол2-0Гол
  Klahn B. (Usa)  
7-6;6-2;-
01:10
крај
Wta - Singles
New Haven (Usa
  Halep S. (Rou) 
Гол1-2Гол
  Rybarikova M. (  
2-6;6-4;3-6
01:40
крај
Atp - Doubles
Winston-Salem
  Haase R./Mahut  
Гол0-2Гол
  Cabal J./Farah  
4-6;4-6;-
02:00
крај
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Basilashvili N. 
Гол2-1Гол
  Gerasimov E. (B  
4-6;6-4;7-5
02:05
крај
Atp - Doubles
Winston-Salem
  Gonzalez S./Mar 
Гол1-2Гол
  Mergea F./Sousa  
1-6;6-4;9-11
02:05
крај
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Ignatik U. (Blr 
Гол1-2Гол
  Moriya H. (Jpn)  
6-1;6-7;2-6
02:05
крај
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Rus A. (Ned) 
Гол0-2Гол
  Cepede V. (Par)  
3-6;1-6;-
02:05
крај
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Krejcikova B. ( 
Гол2-1Гол
  Hozumi E. (Jpn)  
6-2;1-6;6-3
02:40
крај
Atp - Doubles
Winston-Salem
  Marrero S. D./P 
Гол0-1Гол
  Groth S./Guccio  
6-7;0-0;-
03:30
крај
Wta - Singles
New Haven (Usa
  Makarova E. (Ru 
Гол0-2Гол
  Kvitova P. (Cze  
2-6;1-6;-
10:00
не поч.
Itf Men - Singles
Ueberlingen (G
  Baumann D. (Ger 
-
  Zynga L. (Ger)  
-;-;-
10:00
не поч.
Itf Men - Singles
Ueberlingen (G
  Lang R. (Ger) 
-
  Marterer M. (Ge  
-;-;-
10:30
не поч.
Itf Men - Singles
Este (Italy),
  Picco F. (Ita) 
-
  Giustino L. (It  
-;-;-
10:30
не поч.
Itf Men - Singles
Este (Italy),
  Fago M. (Ita) 
-
  Munoz-De La Nav  
-;-;-
11:30
не поч.
Itf Men - Singles
Ueberlingen (G
  Valeriano A. (E 
-
  Simon T. (Ger)  
-;-;-
12:00
не поч.
Itf Men - Singles
Este (Italy),
  Brkic T. (Bih) 
-
  Caruso S. (Ita)  
-;-;-
12:00
не поч.
Itf Men - Singles
Este (Italy),
  Basic M. (Bih) 
-
  Trevisan M. (It  
-;-;-
12:00
не поч.
Itf Men - Singles
Ueberlingen (G
  Fallert F. (Ger 
-
  Polanka F. (Cze  
-;-;-
13:00
не поч.
Itf Men - Singles
Ueberlingen (G
  Schonenberg T.  
-
  Haerteis J. (Ge  
-;-;-
13:00
не поч.
Itf Men - Singles
Vigo (Spain),
  Toledo B. P. (E 
-
  Ribeiro N. S. (  
-;-;-
13:00
не поч.
Itf Men - Singles
Vigo (Spain),
  Pereira G. (Por 
-
  Domingues J. (P  
-;-;-
13:00
не поч.
Itf Men - Singles
Vigo (Spain),
  Amantegui J. (E 
-
  Esteve L. E. (E  
-;-;-
13:30
не поч.
Itf Men - Singles
Este (Italy),
  Donati M. (Ita) 
-
  Trusendi W. (It  
-;-;-
13:30
не поч.
Itf Men - Singles
Este (Italy),
  Koolhof W. (Ned 
-
  Cachin P. (Arg)  
-;-;-
14:00
не поч.
Itf Men - Singles
Ueberlingen (G
  Ehrat S. (Sui) 
-
  Blecha J. (Cze)  
-;-;-
14:30
не поч.
Itf Men - Singles
Ueberlingen (G
  Ritschard A. (S 
-
  Netuschil M. (G  
-;-;-
14:30
не поч.
Itf Men - Singles
Vigo (Spain),
  Taberner C. (Es 
-
  Martos Gornes S  
-;-;-
15:00
не поч.
Itf Men - Singles
Este (Italy),
  Reuter Y. (Bel) 
-
  Michalicka M. (  
-;-;-
15:30
не поч.
Itf Men - Singles
Vigo (Spain),
  Pla Malfeito J. 
-
  Vega Hernandez  
-;-;-
15:30
не поч.
Itf Men - Singles
Vigo (Spain),
  Arauzo-Martinez 
-
  Lopez Jaen M. (  
-;-;-
16:30
не поч.
Itf Men - Singles
Ueberlingen (G
  Trinker B. (Aut 
-
  Wagner H. (Ger)  
-;-;-
17:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Wu D. (Chn) 
-
  Melzer G. (Aut)  
-;-;-
17:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Petzschner P. ( 
-
  Podlipnik-Casti  
-;-;-
17:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Fritz T. (Usa) 
-
  Mertl J. (Cze)  
-;-;-
17:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Vanni L. (Ita) 
-
  Altamirano C. (  
-;-;-
17:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Souza J. (Bra) 
-
  Marchenko I. (U  
-;-;-
17:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Rogowska O. (Au 
-
  Barrois K. (Ger  
-;-;-
17:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Hogenkamp R. (N 
-
  Linette M. (Pol  
-;-;-
17:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Mestach A.S. (B 
-
  Hlavackova A. (  
-;-;-
17:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Muhammad A. (Us 
-
  Pervak K. (Rus)  
-;-;-
17:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Rodionova A. (A 
-
  De Vroome I. (N  
-;-;-
17:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Siegemund L. (G 
-
  Garcia-Vidagany  
-;-;-
17:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Amanmuradova A. 
-
  Pfizenmaier D.  
-;-;-
17:30
не поч.
Itf Men - Singles
Vigo (Spain),
  Martinez M. N.  
-
  Semmler M. (Esp  
-;-;-
18:00
не поч.
Atp - Singles
Winston-Salem
  Janowicz J. (Po 
-
  Roger-Vasselin  
-;-;-
18:15
не поч.
Itf Men - Singles
Vigo (Spain),
  Gakhov I. (Rus) 
-
  Roca B. O. (Esp  
-;-;-
18:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Bachinger M. (G 
-
  Collarini A. (A  
-;-;-
18:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Berankis R. (Lt 
-
  Mcdonald M. (Us  
-;-;-
18:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Fabbiano T. (It 
-
  Kudryavtsev A.  
-;-;-
18:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Sousa P. (Por) 
-
  Menendez-Maceir  
-;-;-
18:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Sugita Y. (Jpn) 
-
  Puetz T. (Ger)  
-;-;-
18:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Alund M. (Arg) 
-
  Clezar G. (Bra)  
-;-;-
18:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Viola M. (Ita) 
-
  Herbert P. (Fra  
-;-;-
18:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Kichenok L. (Uk 
-
  Duque-Marino M.  
-;-;-
18:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Imanishi M. (Jp 
-
  Allertova D. (C  
-;-;-
18:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Tatishvili A. ( 
-
  Hibino N. (Jpn)  
-;-;-
18:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Siniakova K. (C 
-
  Eikeri U. (Nor)  
-;-;-
18:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Martic P. (Cro) 
-
  Krunic A. (Srb)  
-;-;-
19:00
не поч.
Atp - Singles
Winston-Salem
  Nieminen J. (Fi 
-
  Goffin D. (Bel)  
-;-;-
19:00
не поч.
Wta - Singles
New Haven (Usa
  Wozniacki C. (D 
-
  Giorgi C. (Ita)  
-;-;-
19:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Konjuh A. (Cro) 
-
  Radwanska U. (P  
-;-;-
20:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Zhang Z. (Chn) 
-
  Delic M. (Cro)  
-;-;-
20:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Mcgee J. (Irl) 
-
  Lama G. (Chi)  
-;-;-
20:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Carballes Baena 
-
  Williams R. (Us  
-;-;-
20:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Coric B. (Cro) 
-
  De Bakker T. (N  
-;-;-
20:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Gombos N. (Svk) 
-
  Krajicek A. (Us  
-;-;-
20:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Grigelis L. (Lt 
-
  Bhambri Y. (Ind  
-;-;-
20:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Velotti A. (Arg 
-
  Chung H. (Kor)  
-;-;-
20:00
не поч.
Wta - Doubles
New Haven (Usa
  Riske A./Vandew 
-
  Jurak D./Moulto  
-;-;-
20:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Abanda F. (Can) 
-
  Mitu C. (Rou)  
-;-;-
20:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Barty A. (Aus) 
-
  Lertcheewakarn  
-;-;-
20:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Eguchi M. (Jpn) 
-
  Lim A. (Fra)  
-;-;-
20:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Kovinic D. (Mne 
-
  Whoriskey C. (U  
-;-;-
20:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Hsieh S-W. (Tpe 
-
  Buyukakcay C. (  
-;-;-
20:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Frank M. (Usa) 
-
  Kozlov S. (Usa)  
-;-;-
20:30
не поч.
Itf Men - Singles
Este (Italy),
  Licciardi P. (I 
-
  Lamasine T. (Fr  
-;-;-
20:30
не поч.
Wta - Singles
New Haven (Usa
  Peng S. (Chn) 
-
  Muguruza B. G.  
-;-;-
21:00
не поч.
Atp - Singles
Winston-Salem
  Mahut N. (Fra) 
-
  Seppi A. (Ita)  
-;-;-
21:00
не поч.
Atp - Singles
Winston-Salem
  Lu Y.H. (Tpe) 
-
  Granollers-Pujo  
-;-;-
21:00
не поч.
Atp - Singles
Winston-Salem
  Garcia-Lopez G. 
-
  Young D. (Usa)  
-;-;-
21:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Wang J. (Tpe) 
-
  Evans D. (Gbr)  
-;-;-
21:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Fischer M. (Aut 
-
  Ram R. (Usa)  
-;-;-
21:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Cipolla F. (Ita 
-
  Singh S. (Ind)  
-;-;-
21:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Bozoljac I. (Sr 
-
  Fucsovics M. (H  
-;-;-
21:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Beck A. (Ger) 
-
  Bourgue M. (Fra  
-;-;-
21:30
не поч.
Wta - Doubles
New Haven (Usa
  Dellacqua C./Vo 
-
  Klepac A./Soler  
-;-;-
21:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Gavrilova D. (R 
-
  Majeric T. (Slo  
-;-;-
21:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Rodina E. (Rus) 
-
  Wang Q. (Chn)  
-;-;-
21:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Kulichkova E. ( 
-
  Foretz S. (Fra)  
-;-;-
21:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Kolar N. (Slo) 
-
  Vankova K. (Cze  
-;-;-
21:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Chan Y. J. (Tpe 
-
  Dominguez Lino  
-;-;-
21:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Arruabarrena-V. 
-
  Ozaki R. (Jpn)  
-;-;-
21:30
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Krajicek M. (Ne 
-
  Dolonc V. (Srb)  
-;-;-
22:00
не поч.
Wta - Singles
New Haven (Usa
  Petkovic A. (Ge 
-
  Flipkens K. (Be  
-;-;-
22:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Karatantcheva S 
-
  Oudin M. (Usa)  
-;-;-
22:30
не поч.
Atp - Singles
Winston-Salem
  Andujar-Alba P. 
-
  Rosol L. (Cze)  
-;-;-
23:00
не поч.
Atp - Doubles
Winston-Salem
  Monroe N./Young 
-
  Mergea F./Sousa  
-;-;-
23:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Pella G. (Arg) 
-
  Millot V. (Fra)  
-;-;-
23:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Ward J. (Gbr) 
-
  Setkic A. (Bih)  
-;-;-
23:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Travaglia S. (I 
-
  Przysiezny M. (  
-;-;-
23:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Coppejans K. (B 
-
  Bogomolov A. Jr  
-;-;-
23:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Albot R. (Mda) 
-
  Burquier G. (Fr  
-;-;-
23:00
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Smethurst D. (G 
-
  Kravchuk K. (Ru  
-;-;-
23:00
не поч.
Atp - Singles
Winston-Salem
  Querrey S. (Usa 
-
  Anderson K. (Rs  
-;-;-
23:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Minella M. (Lux 
-
  Kozlova Kat. (U  
-;-;-
23:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Witthoeft C. (G 
-
  Brady J. (Usa)  
-;-;-
23:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Vinogradova P.  
-
  Zanevska M. (Uk  
-;-;-
23:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Kumkhum L. (Tha 
-
  Kuwata H. (Jpn)  
-;-;-
23:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  El Tabakh H. (C 
-
  Crawford S. (Us  
-;-;-
23:00
не поч.
Wta - Singles
Us Open (Usa)
  Vogt S. (Lie) 
-
  Vasylyeva A. (U  
-;-;-
23:30
не поч.
Atp - Singles
Us Open (Usa)
  Ito T. (Jpn) 
-
  Tiafoe F. (Usa)  
-;-;-

Резултатите објавени на www.vilhil.com.mk се неофицијални