Новости

Едуардо се врати во Бразил и потпиша за Фламенго

Flying screens ­

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Едуардо да Силва и официјално се врати во својата татковина, Бразиул. 31-годишниот напаѓач вчера ги завршил формалностите околу трансферот во екипата на Фламенго, потврдија и од неговиот нов клуб.Во 2010 година за сума од 7,2 милиони евра тој дојде во Украина од екипата на Арсенал. Во последните неколку сезони Едуардо го носеше дресот на екипа

Повеќе »

Марота: Видал не се продава!

Flying screens ­

Раководството на Јувентус уште еднаш потенцираше дека нема да го продаде чилеанскиот репрезентативец и една од најголемите ѕвезди во тимот, Артуро Видал. Во последно време на големо се зборува за преселба на Видал во Манчестер Ј., но од Јувентус засега истакнуваат дека нема да разговараат за негово заминување од Торино.Актуелниот генерален директор на "Старата Дама", Џузе

Повеќе »

Кипарски предизвик и за Металург во 3. коло од ЛЕ

Flying screens ­

Ако успеат да го минат тимот на Железничар на реваншот во Сараево следната недела, фудбалерите на Металург за противник во 3. коло на Лигата на Европа ќе го имаат кипарскиот тим Омонија. Во Нион денеска со ждрепка беа одредени дуелите за следната рунда во второто по ранг европско клупско натпреварување.„Металурзите“ за протривник го чекаат подобриот од дуелот Будуќност (ЦГ) и Омони

Повеќе »

Фудбалските надежи на „Скопје Куп 2014“

Flying screens

Од 24 до 29 јули во Скопје ќе се оддржи силен меѓународен фудбалски турнир “Скопје Куп 2014” за фудбалери од генерациите ’97 и ’99. На овој турнир ќе настапат младински екипи од реномирани фудбалски академии од Србија, Хрватска, Бугарија и Македонија.На турнирот за генерација ’97 во групата „А“ се сместени екипите на Охрид, ЦСКА Софија, Пелистер, Шкендија и Осиек, дод

Повеќе »

„Романтичарите“ одат на АПОЕЛ

Flying screens ­

Македонскиот фудбалски шампион Работнички во 3. коло од Лигата на Шампионите ќе игра против кипарски АПОЕЛ, ако успее да го мине Хелсинки во 2. коло. На денешната ждрепка во Нион, Работнички за противник добие еден искусен тим, учесник и во групната фаза од Лигата на шампионите.Работнички ремизираше без голови со Хелсинки во вторникот на „Филип Втори“, но се надева дека може да го

Повеќе »


Архива на вести »
извор на спортските вести: Спортско радио 90.3FMРезултати

старт       Домаќин Резултат Гостин Полувреме Статус
05:45
FT
Wta - Singles Wta - Singles
Stanford (Usa), Har
Ormaechea P. (Arg) 
0-2
Hantuchova D. (Svk)
  3-6;4-6;-
крај 
04:05
FT
Challenger - Singles Challenger - Singles
Vancouver (Canada),
Baghdatis M. (Cyp) 
2-1
Smith J. P. (Aus)
  6-4;5-7;7-5
крај 
04:20
FT
Wta - Singles Wta - Singles
Washington (Usa), H
Watson H. (Gbr) 
1-2
Flipkens K. (Bel)
  3-6;6-1;6-7
крај 
03:55
FT
Atp - Singles Atp - Singles
Washington (Usa), H
Chardy J. (Fra) 
1-2
Smyczek T. (Usa)
  6-7;6-3;4-6
крај 
04:05
FT
Wta - Singles Wta - Singles
Washington (Usa), H
Davis L. (Usa) 
2-1
Peng S. (Chn)
  1-6;6-4;6-2
крај 
04:00
FT
Mexico Mexico
Copa Mexico - Apert
Club Tijuana 
3-1
Zacatepec
  2-1
крај 
04:00
FT
Mexico Mexico
Copa Mexico - Apert
U.A.N.L.- Tigres 
4-0
Altamira
  2-0
крај 
04:00
FT
Mexico Mexico
Copa Mexico - Apert
Correcaminos 
1-5
Monterrey
  1-2
крај 
03:40
FT
World World
International Champ
Real Madrid 
0-1
As Roma
  0-0
крај 
03:25
Post.
Challenger - Singles Challenger - Singles
Vancouver (Canada),
Daniel T. (Jpn) 
1-1
Thompson J. (Aus)
  7-6;6-7;0-0
одлож. 

Резултати - Во тек | Резултати - Сите денешни